برنامه تور مزه‌گردی قهوه (از قهوه قجری تا نسل سوم)
سبد خرید
shop btn 0
close
جمع: 0 ریال
تنظیمات و ثبت نهایی سفارش
وبلاگ

برنامه لکافکا در تور مزه‌گردی قهوه چیست؟

اگر می‌خواهید فهرست طعمهای گوناگون قهوه را که تا به حال چشیده‌اید را گسترش دهید و ابزار مناسب دم‌آوری را انتخاب کنید، لکافکا جایی است که می‌توانید جستجوی خود را آغاز کنید.

​اگر اهل قهوه باشید با مشاهده تنوع قهوه‌ها این سوال برای شما پیش آمده است که طعم‌های گوناگونش را چگونه امتحان کنیم؟ عربیکا؟ روبوستا؟ ترکیبی؟ فوری؟ هر کدام دنیایی از سوال را پدید می‌آورند. ابزارهای دم‌آوری مختلف چگونه کار می‌کنند و چه طعم‌هایی پدید می‌آورند؟ قهوه‌ساز خانگی بهتر است یا کلور؟ یا حتی این سوال که قهوه ترک را دقیقا چطور درست می‌کنند؟ ما در این تور تلاش می‌کنیم علاوه بر امکان چشیدن انواع قهوه، با ابزارهای مختلف دم‌آوری هم آشنا شوید. از اسپرسو گرفته تا دم‌آوری های چکه‌ای. این تور تجربه‌ای عمیق است برای کسانی که واقعاً به قهوه علاقه دارند و می‌خواهند درک دقیق‌تری از ذائقه مورد علاقه خود پیدا کنند.

 

در این تور چه سیری طی خواهید کرد؟

در طول این تور خصوصی، در یکی از محله‎ های قدیمی تهران، که با هدایت و راهنمایی یکی از متخصصان قهوه لکافکا رقم می خورد، در مجموعه لکافکا حضور خواهیم داشت و درباره قهوه به عنوان یک میوه، افسانه های پیدایش آن و نقش آن در دنیای امروز گفتگو خواهیم کرد. گام به گام فرآیند قهوه‌سازی را کشف می کنیم، از رشد گیاه قهوه گرفته تا برداشت تا برشته کردن و دم کردن، و سفر خود را با طعم تازه‌ای از دانه‌های تازه برشته شده قهوه به پایان می رسانیم. از قهوه قجری خواهیم گفت و برندهای مطرحی چون استارباکس و ایلی که در ایران یافت می شوند را بررسی خواهیم کرد. همچنین می‌توانید درباره روش‌های نوآورانه تهیه قهوه های مورد علاقه خود اطلاعات گوناگونی کسب کنید و حتی در دم آوری آن مشارکت کنید و کار با آن ابزار را بیاموزید.

مقایسه برندهای مختلف قهوه

جاذبه‌ها و فعالیتهای این تور چیست؟

  • آشنایی با انواع قهوه های سبز در جهان و کمبربند تولید قهوه 
  • آشنایی با روش برشته کاری (رستری) و تفاوت قهوه ها از لایت رست تا دارک رست
  • مشاهده تاثیر عملکرد آسیاب بر فرآیند دم آوری قهوه 
  • کار با ابزارهای دم آوری گوناگون
  • چشیدن طعم قهوه ترک و یادگیری انواع روش تهیه قهوه ترک

آشنایی با انواع قهوه سبز در جهان

آشنایی با انواع رست قهوه ها

 

 

با پیاده روی در اطراف لکافکا چه خواهیم دید؟

اگر پس از تور مزه‌گردی علاقه‌مند به پیاده‌روی و تهرانگردی بودید ما به شما پیشنهاد می کنیم برنامه‌ای دو ساعته را هم برای گشت شخصی در نظر بگیرید. محله قیام برای تهرانگردی گزینه ای جذاب است. بد نیست بدانید که نام این محله برگرفته از قیام 15 خرداد 1342 است زیرا در این محله آغاز شده است. شهرت محله به ایستگاه ماشین دودی و نخستین فروشگاه کفش ملی است:

- اولین فروشگاه کفش ملی: بیش از 87 سال پیش و در دوره پهلوی اول کفش ملی یک از اولین فروشگاه های خود را میدان شاه آن زمان ساخت. این ساختمان علیرغم تخریب بسیار همچنان باقی است و می توان با دوازده دقیقه پیاده روی از لکافکا به میدان قیام رسید و دور میدان آن را مشاهده کرد.

- قنادی لرزاده: یکی از قنادی های قدیمی تهران است. تقریبا همه شیرینی های آن با کیفیت است اما خاص ترین شیرینی آن باقلوای قدیم تهران است که در کنار قهوه ترک طعم دلچسبی را ایجاد می کند. برای رسیدن به این قنادی کافیست شش دقیقه پیاده روی کنید تا روبروی مسجد لرزاده آن را مشاهده کنید.

- ایستگاه ماشین دودی (نخستین قطار ایران): این ایستگاه و نمونه ای از ماشین دودی نسبتا سالم مانده اند و با هفت دقیقه پیاده روی به پارکی به نام کوثر می رسید و می توانید از ماشین دودی که داخل پارک قرار داده شده است بازدید کنید. ساختمان ایستگاه به سرای فرهنگ نهج البلاغه تبدیل شده است و می توانید بدون نیاز به تهیه بلیط از هر دوی آنها بازدید کنید.

- مسجد لرزاده: استاد حسین لرزاده معمار اثرگذار معاصر، مسجد لرزاده را در محله قیام ساخته است. این مسجد یکی از وجوه معماری حسین لرزاده یعنی اثرپذیری از معماری قاجار به خصوص در طاق‌های هفت کاسه آن نمایان است.

- گرمابه کتابچی: هر چند این حمام قدمت تاریخی طولانی ندارد اما همچنان به سبک حمامهای نمره پهلوی دوم به کار خود ادامه می دهد. برخی از سریالهای تلویزیونی که به نمایش پیش از انقلاب دست زده اند از این حمام بهره برده اند.

- رستوران قدیمی هانی (شعبه مرکزی): دور میدان قیام ساختمانی جلوه گر است که اوایل انقلاب از جمله رستورانهای با معماری فاخر محسوب می شده است. کیفیت غذای آن بسیار مطلوب است و صرف غذا داخل رستوران شما را به اواخر دوره پهلوی دوم خواهد برد.

 

کار با ابزار ها و چشیدن طعم قهوه ها

 

چشیدن طعم قهوه ترک 

 

 

 

ثبت نظر

نظر
ناهیداورنگ
1402/12/01 18:02

اگه بتونم مایل هستم دراین تورشرکت کنم ممنون

نظر
لکافکا
(1402/12/01 18:02)

سلام،
با کمال میل، اطلاعات خدمت شما ارسال شد.

نظر
علی اصغر بهزادی
1402/12/01 18:02
مجموعه ای بسیار عالی و حرفه ای
نظر
علیرضا احمدوند
1402/12/01 18:02
خیلی برنامه جالبی تهیه کردید. نمونه این کار رو در تورهای استارباکس آمریکا دیده بودم. حتما در این تور شرکت می کنم.
آخرین مطالب