طعم یاد (flavor) چیست؟ چگونه در طعم قهوه تشخیصش دهیم؟
سبد خرید
shop btn 0
close
جمع: 0 ریال
تنظیمات و ثبت نهایی سفارش

طعم‌یادها

طعمی را که هنگام نوشیدن قهوه می‌خواهید به یاد بیاورید را جستجو کنید.
طعم یاد

طعم‌یاد چیست؟

وقتی می‌خواهید طعم آنچه خورده‌اید را برای دیگری بازگو کنید چه می‌گویید؟ حتما از نام‌هایی استفاده می‌کنید که در ذهن دیگری هم طعمی را به یاد بیاورد. اگر بخواهید کلی توضیح دهید به ترش، یا شیرین و شبیه اینها بسنده می‌کنید اما اگر قدری حرفه‌ای تر توضیح دهید مثلا از واژه خاکی یا کاراملی استفاده می‌کنید. همین کلمات به صورت علمی دسته بندی شده‌اند با عنوان طعم‌یاد یا «چرخه طعمی قهوه» شناخته می‌شوند.
درک شیوه توصیف قهوه به گونه‌ای نیست که بتوان آن را دید، نشان داد و یا لمسش کرد. این هنری است که تسلط بر آن نیازمند زمان، ابزار و چشیدن است.  همانطور که یاد می گیرید تفاوت های ظریف سس ماکارونی یا مخلوط براونی مورد علاقه خود را تشخیص دهید. با کمی راهنمایی، به زودی خواهید توانست عناصر ایجاد کننده طعم یک قهوه را تشخیص و شناسایی کنید.  در دنیای قهوه، نشانه های خاص طعمی موجود در هنگام نوشیدن یک قهوه، به شناسایی"عطر و طعم" یک قهوه کمک می کنند اما به این معنای اضافه کردن آن طعم به قهوه نیست.  شناختن طعم قهوه یک  احساس جمعی و درکی است که بر اساس مواد معطر، اسیدیته، تن‌واری (body) و رایحه قهوه است که به دست می آید .  برای درک عطر و طعم، درک میزان اشتراک و کیفیت این چهار عنصر ضروری است.
نشانه های (نت‌های) طعم دهنده همان احساسی است که هنگام نوشیدن یک فنجان قهوه احساس می کنید.  گرچه بعید است طعم های خاصی مانند شکلات یا تمشک را بچشید، اما قهوه باید یک مجموعه احساسات عطر و طعم مانند باقی مانده کاکائو حاصل از شکلات یا شیرینی ملایمی را که پس از خوردن تمشک تجربه می کنید، ایجاد کند.  نشانه های طعم دهنده با آروماتیک ها ارتباط نزدیک دارند و وقتی در امتداد زبان شما حرکت می کنند، ایجاد می شوند.  
 در مجموع، رایحه، اسیدیته، تن‌واری (body) و رایحه ها، مشخصات طعمی یک قهوه را ایجاد می کنند.
عطر و رایحه قهوه  مقدمه ای است که پیشواز نوشیدن چه قهوه ای می روید.  رابطه شما با رایحه یک قهوه باید شبیه این باشد که به داخل آشپزخانه بروید و بدانید چه چیزی بر روی اجاق است و نیازی به دست زدن و یا دیدن آن نیست. بنابراین پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه قهوه خود را دم کنید، از فرصت استفاده کنید و آن را بو کنید.  پس از دم کشیدن، دوباره قهوه را بو کنید تا ببینید چه تغییری کرده است.  اگرچه مطمئنیم  شناسایی و ارزیابی نشانه های طعم و عطر قهوه پیش از دم کردن اغلب راحت تر است از قهوه ای است که دم شده است. دلیل آن این است که غالباً در قهوه تازه آسیاب شده نشانه های عطری پررنگ و برجسته تری نسبت به قهوه دم شده دارد.  هنگامی که قهوه را می نوشید، سعی کنید تغییرات رایحه لطیف که از پشت گلو به سمت بینی منتقل می شود ردیابی کنید.  کلماتی که برای توصیف این مواد معطر استفاده می کنید مانند گل، شیرین، خاکی، میوه های مغزدار و آجیلی و غیره، بخشی از مشخصات و نشانه های طعمی قهوه می شوند.

تفسیری است که افراد متخصص هنگام چشیدن قهوه ارائه داده اند. آنها از نامهایی برای این تفسیر استفاده می کنند که طعم مشخصی را در ذهن ما تداعی کند، مثلا تند، ملایم، آجیلی، خاکی و… .
قهوه می تواند طعم های مختلف ذاتی و نهانی را در خود داشته باشد که بر اساس مکان یا زمان رشد، شیوه فرآوری، شیوه رست، نوع نژاد و حتی شیوه دم کردن و تهیه آن می تواند متفاوت باشد. وجود همین طعم های مختلف است که طیف وسیعی از تجربیات حسی را در زمان نوشیدن قهوه فراهم می کند. بنابراین با وجود همه این عوامل تجربه ارزیابی طعمی و عطری هر قهوه متفاوت و منحصر به فرد است.

عطر و طعم یک درک کلی از خصوصیات قهوه است. به بیان دیگر عطر و رایحه قهوه ارتباط نزدیکی با طعم آن دارد. بدون حس بویایی، طعم ها فقط به حس شیرین، ترش، شور و تلخ محدود می شود. بسیاری از تفاوت های ظریف یک قهوه در بوی آن منعکس می شود. به عنوان مثال، یادداشت های ظریف گل، به وضوح در عطر به خصوص در زمان عصاره گیری تجربه می شوند. رایحه های معمول قهوه شامل گل، شرابی، شکلاتی، ادویه دار، تنباکو، خاکی و میوه ای است. این یک فرآیند ترکیبی عطر و طعم است هنگامی که بخار قهوه  به سمت مجرای بینی می رود باعث می شود تجربه چشیدن قهوه دقیق تر انجام شود. اگر قهوه به شیوه درستی نگهداری شود، طراوت قهوه  و عطر آن  می تواند ماه ها حفظ شود.
همانطور که از خود واژه ارزیابی حسی مشخص است این کار یک واکنش حسی و ذهنی است.
شخصی که ویژگی های طعمی و عطری قهوه را ارزیابی می کند در حقیقت تفسیری  از آنچه نوشیده و احساس کرده است را بیان می کند.
نوشیدن قهوه های متفاوت و مقایسه آن ها به افزایش تجربه و بالا رفتن این مهارت بسیار کمک می کند. بگذارید خیالتان را راحت کنم هیچ راه میان بری برای دستیابی به این مهارت وجود ندارد. از این پس با هر بار نوشیدن قهوه و آنچه احساس کردید را به واژه هایی برای توصیف آن تبدیل کنید.  هنگامی که قهوه ای را می نوشید، واقعاً به آنچه می چشید، فکر کنید. این کار را با هر خوراکی و نوشیدنی دیگر نیز انجام دهید. با تکرار آن در توصیفی که انجام می دهید مهارت پیدا می کنید و هر بار از واژه های بیشتری استفاده می کنید و از طعم و مزه آگاهی بیشتری به دست می آورید و شیوه ارتباطتان را با طعم را توسعه می دهید
کارامل روشن

اولین کلمه در توصیف این طعم‌یاد شیرینی است و دومین کلمه دودی است. اگر فرآیند رست به درستی انجام شود قندی که در قهوه وجود دارد می تواند طعم های کاراملی را در قهوه ایجاد کند. این طعم یاد شبیه شیرینی به همراه دودی است.

توجه داشته باشید وقتی از ترکیب دودی و شیرینی صحبت می‌کنیم از شیرینی بر دودی مسلط است و ما همان طعم آشنای کارامل را به یاد خواهیم آورد.

محصولات مرتبط طعم‌یاد کارامل روشن
تافی
ابتدا بد نیست بدانیم که تافی چیست؟ تافی نوعی کره است که به مدت طولانی پخته می‌شود. در تولید تافی از کره و شکر قهوه‌ای به عنوان پایه استفاده می شود که به تدریج در مرحله قند سخت بین 295 تا 309 درجه فارنهایت پخته می‌شوند.
طعم‌یاد تافی برای اغلب ما یادآور طعم ویژه‌ایست که احتمالا در کودکی بسیار دلبسته آن بوده‌ایم.
محصولات مرتبط طعم‌یاد تافی
قهوه کنیا AA (عربیکا)

قهوه کنیا AA (عربیکا)

250 گرم
1,970,000 ریال
مشاهده
کاکائو
ابتدا درباره طعم خود کاکائو باید بگوییم که دارای طعم تلخ و خاکی، مانند شکلات تلخ شیرین نشده است، و بافت تردی مانند دانه‌های قهوه دارد.
و همان طور که از نام کاکایویی پیداست این طعم‌یاد  تلخی را به همراه دارد و شیرینی‌اش کمتر از شکلات تلخ است. در چرخه طعمی قهوه، طعم‌یاد کاکایو در دسته بزرگ «فرآیند کاراملی شدن» قرار دارد و سپس آن را در دسته «شکلاتی‌ها» و در انتها در گروه «شکلاتی» قرار می‌دهند. در این گروه طعم‌یاد «شکلات تلخ» هم حضور دارد. طعم‌یاد کاکایو شیرینی کمتری نسبت به شکلات تلخ دارد. و با تمرین و تمرکز می‌توان تفاوت آن‌ها را احساس کرد
قهوه‌های تلخ یکی قهوه‌هایی هستند که احتمال کشف این طعم در آنها بسیار است.
 
محصولات مرتبط طعم‌یاد کاکائو
قهوه سوماترا (عربیکا)

قهوه سوماترا (عربیکا)

250 گرم
1,470,000 ریال
مشاهده
قهوه کلمبیا (عربیکا)

قهوه کلمبیا (عربیکا)

250 گرم
1,870,000 ریال
مشاهده
شکلاتی

نوشتن شرحی بر طعم‌یاد شکلاتی کار ساده‌ای نیست زیرا همه ما آنقدر با آن آشنا هستیم که هر توصیفی که نوشته شود خالی از ایراد نخواهد بود.
البته نباید این طور در نظر گرفت که قهوه‌ها طعم یا رایحه شکلاتی بسیار قوی‌ای دارند.  با این حال قهوه‌های آمریکای مرکزی و لاتین در خود رایحه و طعم شکلاتی مشخص و روشنی دارند. این طعم یاد جزو محبوب‌ترین طعم‌یادهای قهوه در دنیاست.
اگر در توصیف طعم‌یاد شکلاتی بگوییم «بهشتی» آنقدرها هم اغراق نکرده‌ایم. 
به یاد داشته باشید که شکلات محصول یک فرآیند پالایش طولانی است که از میوه یک درخت استوایی موسوم به تئوبارمای کاکائو (همان دانه کاکائو) آغاز می‌شود. بنابراین برای درک طعم خالص شکلات زمانی که کاکائو میل می‌کنید آن را به خاطر بسپارید تا در زمانی که قهوه‌ای را می‌چشید آن را به خاطر بیاورید.

محصولات مرتبط طعم‌یاد شکلاتی
قهوه دث‌ویش مدیوم

قهوه دث‌ویش مدیوم

250 گرم
1,130,000 ریال
مشاهده
قهوه آبشار مدیوم

قهوه آبشار مدیوم

250 گرم
1,530,000 ریال
مشاهده
خاکی
طعم‌یاد خاکی مانند بوی خاک تازه، خاک خیس خورده است. این طعم‌یاد عطری گلدار یا شیرین و ادویه ای ندارد. 
محصولات مرتبط طعم‌یاد خاکی
قهوه سوماترا (عربیکا)

قهوه سوماترا (عربیکا)

250 گرم
1,470,000 ریال
مشاهده
قهوه ویتنام دارک (روبوستا)

قهوه ویتنام دارک (روبوستا)

250 گرم
0 ریال
مشاهده
میوه‌ای
عطر و طعم میوه‌ای در قهوه‌ها کاملا رایج است و با توجه به اینکه قهوه جزو خانواده میوه‌هاست چندان عجیب نیست.
محصولات مرتبط طعم‌یاد میوه‌ای
قهوه سیدامو (عربیکا)

قهوه سیدامو (عربیکا)

250 گرم
1,470,000 ریال
مشاهده
قهوه عربیکا هندوراس

قهوه عربیکا هندوراس

250 گرم
1,970,000 ریال
مشاهده
نارنگی
طعم پرتقال را که به خاطر دارید؟ حال اگر آن طعم قویتر و شیرین‌تر باشد یعنی طعم نارنگی را به یاد شما آورده است. 
به بیان دیگر رسیده‌ترین و شیرین‌ترین پرتقال طعمشان به نارنگی نزدیک می‌شود.
در چرخه طعمی قهوه، طعم‌یاد نارنگی در دسته بزرگ «فرآیند آنزیمی» قرار دارد و سپس آن را در دسته «میوه‌ها» و سپس دسته «مرکبات» قرار می‌دهند.
محصولات مرتبط طعم‌یاد نارنگی
قهوه کلمبیا (عربیکا)

قهوه کلمبیا (عربیکا)

250 گرم
1,870,000 ریال
مشاهده
گیلاس

طعم گیلاس برای ما ایرانیان طعمی آشناست. کافیست این بار که گیلاس را می‌چشید با دقت این کار را انجام دهید و تلاش کنید طعم را در خاطر خود نگه دارید. سپس وقتی قهوه‌ای با طعم‌یاد گیلاس را نوش جان می ‌کنید می‌توانید آن را طعم را شناسایی کنید.

در چرخه طعمی قهوه، طعم‌یاد گیلاس، در دسته بزرگ «فرآیند آنزیمی» قرار می‌گیرد و سپس در دسته طعم‌یاد «میوه‌ها» در «میوه‌های هسته‌دار» جای دارد.

محصولات مرتبط طعم‌یاد گیلاس
قهوه عربیکا هندوراس

قهوه عربیکا هندوراس

250 گرم
1,970,000 ریال
مشاهده
مرکبات
محصولات مرتبط طعم‌یاد مرکبات
قهوه یرگاچف (عربیکا)

قهوه یرگاچف (عربیکا)

250 گرم
1,930,000 ریال
مشاهده
قهوه کلمبیا (عربیکا)

قهوه کلمبیا (عربیکا)

250 گرم
1,870,000 ریال
مشاهده
دارچین


در چرخه طعمی قهوه، طعم‌یاد دارچین در دسته بزرگ «فرآیند تقطیر خشک» قرار دارد و سپس آن را در دسته «ادویه‌ها» و سپس دسته «ادویه‌دار» قرار می‌دهند.
محصولات مرتبط طعم‌یاد دارچین
قهوه کاستاریکا (عربیکا)

قهوه کاستاریکا (عربیکا)

250 گرم
1,970,000 ریال
مشاهده
شکلات تلخ
همان طور که از نام شکلات تلخ پیداست این طعم‌یاد  تلخی را به همراه دارد و شیرینی‌اش کمتر از شکلات شیری است. 
در چرخه طعمی قهوه، طعم‌یاد شکلات تلخ در دسته بزرگ «فرآیند کاراملی شدن» قرار دارد و سپس آن را در دسته «شکلاتی‌ها» و در انتها در گروه «شکلاتی» قرار می‌دهند. در این گروه طعم‌یاد «کاکایو» هم حضور دارد. طعم‌یاد کاکایو شیرینی کمتری نسبت به شکلات تلخ دارد. و با تمرین و تمرکز می‌توان تفاوت آن‌ها را احساس کرد
محصولات مرتبط طعم‌یاد شکلات تلخ
قهوه کنیا (عربیکا)

قهوه کنیا (عربیکا)

250 گرم
1,470,000 ریال
مشاهده
قهوه  هاوس بلند مدیوم

قهوه هاوس بلند مدیوم

250 گرم
1,770,000 ریال
مشاهده
گردو


در چرخه طعمی قهوه، طعم‌یاد گردو در دسته بزرگ «فرآیند کاراملی شدن» قرار دارد و سپس آن را در دسته «میوه‌های خشک» و در انتها در گروه «آجیل‌ها» قرار می‌دهند. در این گروه طعم‌یاد «فندق»، «بادام»، «بادام زمینی» هم حضور دارد. طعم‌یاد گردو شیرینی بیشتری نسبت به بادام زمینی دارد. و با تمرین و تمرکز می‌توان تفاوت آن‌ها را احساس کرد
 
محصولات مرتبط طعم‌یاد گردو
آجیلی

یادآور بادام زمینی، بادام، فندق و ... تازه بو داده است. قهوه های آمریکای جنوبی عموما دارای طعم و عطر آجیلی هستند.

محصولات مرتبط طعم‌یاد آجیلی
قهوه کنیا (عربیکا)

قهوه کنیا (عربیکا)

250 گرم
1,470,000 ریال
مشاهده
قهوه پرو (عربیکا)

قهوه پرو (عربیکا)

250 گرم
2,030,000 ریال
مشاهده
شیرین
محصولات مرتبط طعم‌یاد شیرین
گلی
بوی گل‌هایی مانند پیچ امین‌الدوله، یاسمن، قاصدک و گزنه جزو رایحه هایی است که در برخی از قهوه‌ای یافت می‌شود.
محصولات مرتبط طعم‌یاد گلی
قهوه یرگاچف (عربیکا)

قهوه یرگاچف (عربیکا)

250 گرم
1,930,000 ریال
مشاهده
هلو

در چرخه طعمی قهوه، طعم‌یاد هلو در دسته بزرگ «فرآیند آنزیمی» قرار دارد و سپس آن را در دسته «میوه‌ها» و در انتها در گروه «میوه‌های هسته‌دار» قرار می‌دهند. در این گروه طعم‌یاد «شلیل»، «آلبالو»، «آلو زرد» هم حضور دارد. طعم‌یاد هلو شیرینی بیشتری نسبت به الو زرد دارد. و با تمرین و تمرکز می‌توان تفاوت آن‌ها را احساس کرد
محصولات مرتبط طعم‌یاد هلو
قهوه آلامدا

قهوه آلامدا

250 گرم
1,830,000 ریال
مشاهده
گیاهی

رایحه ای یادآور علف تازه چیده شده، گیاهان خشک یا غلات یا شاخ و برگ های تازه است. این یک ویژگی منفی در ارزیابی قهوه است.

محصولات مرتبط طعم‌یاد گیاهی
قهوه اندونزی مدیوم (روبوستا)

قهوه اندونزی مدیوم (روبوستا)

250 گرم
390,000 ریال
مشاهده
قهوه اندونزی مدیوم دارک (روبوستا)

قهوه اندونزی مدیوم دارک (روبوستا)

250 گرم
222,500 ریال
مشاهده
میوه‌های خشک شیرین
محصولات مرتبط طعم‌یاد میوه‌های خشک شیرین
پرتقال
محصولات مرتبط طعم‌یاد پرتقال
قهوه سیدامو (عربیکا)

قهوه سیدامو (عربیکا)

250 گرم
1,470,000 ریال
مشاهده
دودی
رایحه ای از دود چوب که به طور طبیعی وجود دارد یا مترادف با گوشت کباب شده است.
البته در صورتی که قهوه زیاد برشته شود هم طعم دودی بر قهوه مسلط می‌شود. در این حالت طعم‌یاد تبدیل به طعم قهوه می‌شود. یعنی بیش از آن که شما قهوه‌ای را بنوشید و به طعمی دودی به یاد شما آید، چیزی می‌نوشید که طعم دود می‌دهد. روشن است که لکافکا قهوه را به گونه‌ای برشته می‌کند 
محصولات مرتبط طعم‌یاد دودی
قهوه اندونزی دارک (روبوستا)

قهوه اندونزی دارک (روبوستا)

250 گرم
222,500 ریال
مشاهده
قهوه برزیل ریو لایت (عربیکا)

قهوه برزیل ریو لایت (عربیکا)

250 گرم
567,500 ریال
مشاهده
هلوی سفید
محصولات مرتبط طعم‌یاد هلوی سفید
کشمش
همان طور که از نام کشمش هویداست این طعم‌یاد شیرینی کشمش را به یاد می‌آورد و شیرینی‌اش کمتر از گلابی یا انار است. در چرخه طعمی قهوه، طعم‌یاد کشمش در دسته بزرگ «فرآیند آنزیمی» قرار دارد و سپس آن را در دسته «میوه‌ها» و در انتها در گروه «مویز» قرار می‌دهند. در این گروه طعم‌یاد «آلو بخارا» و «قیسی» هم حضور دارد. طعم‌یاد کشمش شیرینی بیشتری نسبت به قیسی دارد. و با تمرین و تمرکز می‌توان تفاوت آن‌ها را احساس کرد
محصولات مرتبط طعم‌یاد کشمش
قهوه نیکاراگوئه

قهوه نیکاراگوئه

250 گرم
2,230,000 ریال
مشاهده
بادام

 طعم‌یاد بادام یعنی به یاد آوردن طعم بادام هنگام نوشیدن قهوه. در چرخه طعمی قهوه، طعم‌یاد بادام در دسته بزرگ «فرآیند کاراملی شدن» قرار دارد و سپس آن را در دسته «میوه‌های خشک» و در انتها در گروه «آجیل‌ها» قرار می‌دهند. در این گروه طعم‌یاد «فندق» و «بادام زمینی» هم حضور دارد. طعم‌یاد بادام شیرینی بیشتری نسبت به فندق دارد ولی از بادام زمینی یا گردو شیرینی‌اش کمتر است.

برای تمرین به یاد آوردن بادام باید ابتدا سعی کنیم طعم میوه‌های خشک را در ذهن حک کنیم. سپس بین غلات و آجیل ها تفاوت قایل شویم. مثلا طعم جو یا گندم که هر دو در گروه غلات هستند را از بادام و گردو تفکیک کنیم. سپس بتوانیم طعم گردو، فندق و اینها را روشن‌تر در ذهن بازخوانی کنیم. این کار با تمرین و تمرکز قابل انجام است.
محصولات مرتبط طعم‌یاد بادام
قهوه پرو (عربیکا)

قهوه پرو (عربیکا)

250 گرم
2,030,000 ریال
مشاهده
قهوه لاکمپتی (عربیکا)

قهوه لاکمپتی (عربیکا)

250 گرم
1,370,000 ریال
مشاهده
قهوه‌ای
محصولات مرتبط طعم‌یاد قهوه‌ای
توت
یادآور طعم شیرین و در عین حال ترش میوه‌های زیر مجموعه توت است. این طعم‌یاد را می‌توان در قهوه‌های آفریقایی جستجو کرد
محصولات مرتبط طعم‌یاد توت
کره
طعمی پر و بافت دار که احساسی غنی و چرب مانند را بر روی زبان ایجاد می کند. و همان گونه که از نام کره پیداست این طعم‌یاد چربی را به همراه دارد و شیرینی‌اش کمتر از شکلات است. در چرخه طعمی قهوه، طعم‌یاد کره در دسته بزرگ «فرآیند کاراملی شدن» قرار دارد و سپس آن را در دسته «شکلاتی‌ها» و در انتها در گروه «شبه شکلاتی» قرار می‌دهند. در این گروه طعم‌یاد «وانیل» هم حضور دارد. طعم‌یاد کره شیرینی کمتری نسبت به وانیل دارد. و با تمرین و تمرکز می‌توان تفاوت آن‌ها را درک کرد.
یکی از راه‌های موثر در کشف این طعم آن است که ابتدا پی به شکلاتی بودن ان ببریم و سعی کنیم میزان شیرینی آن را حس کنیم اگر کمترین شیرینی را احساس کردیم احتمالا طعم‌یاد کره را پیدا کرده‌ایم.
 
محصولات مرتبط طعم‌یاد کره
کربنی

این طعم در قهوه های خیلی رست شده یا سوخته  یافت می‌شود. طعمی مانند غذای سوخته. به این قهوه، قهوه‌های سوخته یا دودی نیز می‌گویند.

محصولات مرتبط طعم‌یاد کربنی
وانیل
محصولات مرتبط طعم‌یاد وانیل
شکلات سفید
محصولات مرتبط طعم‌یاد شکلات سفید
شکلات شیری
محصولات مرتبط طعم‌یاد شکلات شیری
تنباکو
محصولات مرتبط طعم‌یاد تنباکو
لیست طعم‌یادهای لکافکا
کارامل روشن تافی کاکائو شکلاتی خاکی میوه‌ای نارنگی گیلاس مرکبات دارچین شکلات تلخ گردو آجیلی شیرین گلی هلو گیاهی میوه‌های خشک شیرین پرتقال دودی هلوی سفید کشمش بادام قهوه‌ای توت کره کربنی وانیل شکلات سفید شکلات شیری تنباکو